Vakantie deel 2

Vrijdag, 28-05-2010
De uitvaart is achter de rug en wij worden geacht weer vakantie te gaan vieren. Met de taxi, trein, vliegtuig naar Wenen, vliegtuig naar Insbruck, bus, trein en een stukje lopen komen we bekaf weer terug op onze vakantiebestemming. Ook al heeft voor ons de klok even stilgestaan zien we om ons heen dat de wereld gewoon doordraait alsof er niets aan de hand is. We moeten weer instappen in de trein van het leven.

a732[1]Voor ons vieren is internet zo normaal dat we wel eens vergeten dat dit niet voor iedereen geldt. Wij zijn er blindelings vanuit gegaan dat we in het huisje kunnen internetten. Niet dus. De laptops blijven dicht. Na een rondje rijden in het dorp vinden Leo en Stefan een onbeveiligde router zodat ze daar voor de deur toch even konden surfen en kijken of mijn site nog in de lucht is. Als wij voor een paar dagen terug naar huis zijn gaat stefan eens kijken of hij een betere oplossing weet. Jawel hoor, een snoertje en een koekepan geeft resultaat.

Het weer laat ons de rest van de vakantie wat in de steek. Af en toe regent het en de temperatuur is ver beneden de normale waarden. Als we ‘s morgens naar buiten kijken zien we regelmatig dat er verse sneeuw in de bergen gevallen is.

Ondanks het weer hebben we veel van de geplande activiteiten kunnen doen. We laten het ons nog even goed smaken. Iedere dag gaan we uit eten of thuis gourmetten. Erg lekker en heel gezellig allemaal. De avonden zijn gevuld met het spel “Keezen” waarbij wij ons goed verweren tegen het jonge stel.

Zaterdag, 06-06-2010
a733[1]De vakantie in Oostenrijk zit erop maar voordat we naar huis gaan rijden we door naar het mooie Tsjechië. In de geboorteplaats van Darina maken we tijdens een barbecue kennis met haar familie en vrienden. Ondanks onze beknopte kennis van de Tjechische taal was het erg gezellig. Hoe later het werd, hoe beter onze taalkennis. De zondag benutten we om de stad Brno te bekijken. Als we in de zon op een terrasje zitten heb ik voor het eerst een vakantiegevoel. Beetje laat maar toch……..’s Avonds gaan we met de familie naar een steakhouse.

Maandag, 07-06-2010
En dan is het maandag en kunnen we er niet langer omheen. De vakantie is afgelopen en om 9.00 uur rijden we weg richting Nederland. We maken een korte omweg en stop in Praag. Om 22.30 uur komen we thuis. Snel de auto uitladen, wat drinken en naar bed. De wekker staat op 6.00 uur want morgenvroeg word ik weer in het AVL verwacht.

Wat is het geweldig om met je kinderen samen op vakantie te gaan. We beseffen dat lang niet iedereen dat kan zeggen. Wij hebben er in ieder geval met volle teugen van genoten maar wat was het een kut vakantie!